Veřejná zakázka: VZ21/2017 - Dodávání archivních a historických fotografií na webové stránky Českého rozhlasu

Informace o veřejné zakázce

fáze zadávacího řízení Zadáno
Zakázka byla zadána.
DBID: 579
Systémové číslo: P18V00000007
Evidenční číslo zadavatele: VZ21/2017
Dle zákona: č. 134/2016 Sb.
Datum zahájení: 20.12.2017
Nabídku podat do: 22.12.2017 00:00

Název, druh veřejné zakázky a popis předmětu

 • Název: VZ21/2017 - Dodávání archivních a historických fotografií na webové stránky Českého rozhlasu
 • Druh veřejné zakázky: Dodávky

Stručný popis předmětu:
Předmětem veřejné zakázky je dodávání archivních a historických fotografií na webové stránky Českého rozhlasu, v rámci níž je požadováno dodávání archivních a historických fotografií z fotobanky zaměřené zejména na národní historii České republiky, resp. na fotografickou dokumentaci české a slovenské historie, kultury a společenského dění od počátku 20. století. Fotobanka by měla disponovat taktéž archivním fotografickým materiálem z období první republiky, protektorátu, socialismu, z doby tzv. normalizace, z období pádu totality a z období obnovy demokracie.

Postup zadání, předpokládaná hodnota

 • Postup: uveřejnění na profilu - jednací řízení bez uveřejnění
  Důvod použití jednacího řízení:
  Zadavatel zadává veřejnou zakázku s názvem „Dodávání archivních a historických fotografií na webové stránky Českého rozhlasu v režimu jednacího řízení bez uveřejnění podle § 63 odst. 3 písm. b) a písm. c) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, v aktuální znění, neboť veřejná zakázka může být splněna pouze jediným konkrétním dodavatelem, a to jednak proto, že z technických důvodů neexistuje hospodářská soutěž, a jednak proto, že je to nezbytné z důvodu ochrany výhradních práv včetně práv duševního vlastnictví.

  Zadavatel spatřuje naplnění podmínek pro postup dle § 63 odst. 3 písm. b) a písm. c) v těchto skutečnostech:

  Úlohou Českého rozhlasu je kromě poskytování kvalitního informačního servisu a širokého spektra společensko-publicistických pořadů, také zprostředkování kompletního a zároveň atraktivního obsahu pro návštěvníky svých internetových stránek. Pro zajištění takové nabídky webového obsahu je zapotřebí dostatek archivních fotografií z české, slovenské a zahraniční historie a společenského dění z nejrůznějších období a tematických oblastí. Týká se to především kulturních, politických, ekonomických, společenských, sportovních, zdravotnických, náboženských, kriminálních, ale i a dalších témat. Za archivní a historické jsou považovány všechny fotografie s výjimkou nejčerstvějších zpravodajských snímků.

  V archivu ČRo se nachází mnoho fotografií z období od první poloviny 20. století do současnosti, tematicky jsou však omezené na události čistě spjaté s rozhlasovým děním a osobnostmi. Protože Český rozhlas nabízí a nadále chce nabízet na vlastních webových stránkách příspěvky a projekty v nejlepší kvalitě, potřebuje dostatečný výběr kvalitních archivních a historických fotografií z různých období 20. a 21. století, které nejsou výhradně spjaty pouze s jeho minulostí.

  Fotografie vždy byly a budou nedílnou obsahovou součástí rozhlasových článků, která zvyšuje jejich vizuální atraktivitu a obsahovou hodnotu. Český rozhlas plánuje v příštích letech také vytváření projektů k významným výročím našich dějin (příští rok uplyne 50 let od událostí srpna 1968, v roce 2019 bude 30leté výročí listopadové sametové revoluce v roce 1989). Fotografie z těchto historických období Československa v rozsahu, které bude rozhlas potřebovat, a to nejen do článků, ale i k podpoře projektů prostřednictvím upoutávek na svých webových stránkách, nenabízí v České republice žádná jiná fotobanka. V rozhlasovém archivu bohužel z těchto etap historie není dostatek snímků v publikovatelné podobě.

  Česká tisková kancelář jako jediná působí na českém trhu s vlastním rozsáhlým archivem fotografií, ze kterého poskytuje snímky nejen z historie samostatné České republiky, ale i z období ČSFR, ČSSR, ČSR a Československa. Rovněž jako jediná fotobanka v České republice je exkluzivním partnerem Associated Press (AP), díky čemuž nabízí jako jediná na zdejším trhu i archivní fotografie jiných světových agentur.

  Tyto informace jsou potvrzeny čestným prohlášením ČTK ze dne 27.11.2017, v němž je uveden i odhad celkového počtu fotografií, kterými fotobanka disponuje od doby svého založení do současnosti, včetně odhadu počtu fotografií k okamžitému použití v elektronické podobě. Současně potvrzuje nabídku fotografií ze zahraničních agentur informací o výhradním zastoupení světových agentur v České republice.
 • Režim veřejné zakázky: podlimitní
 • Předpokládaná hodnota: 540 000 Kč bez DPH

Zadavatel

 • Úřední název: Český rozhlas
 • IČO: 45245053
 • Poštovní adresa:
  Vinohradská 12
  120 99 Praha 2
 • Id profilu zadavatele ve VVZ: 60052458

Adresa kontaktního místa

Nabídky, resp. žádosti o účast podávat na:
Vinohradská 12
120 99 Praha 2

Kontakt

Položky předmětu

Veřejné dokumenty

Formuláře

URL odkazy

Plnění smlouvy na základě veřejné zakázky